PopUp Aholic

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Dbamy o Twoją prywatność.
Twoje dane są u nas bezpieczne.
Sprawdź naszą politykę prywatności.

  bok.jpg

  „Energetyka Cieplna” w Wieluniu jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, powołaną w roku 1992. Udziałowcami Spółki są : Gmina Wieluń, Wieluńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz "TRANSBED" Spółka z o.o. z siedzibą w Pyrzowicach

  W 2023 r. wytwarzanie ciepła prowadzone było w trzech źródłach ciepła o łącznej mocy zainstalowanej 61,46 MW scharakteryzowanych jako:
  • źródło ciepła nr 1 – kotłownia zlokalizowana w Wieluniu przy ul. Ciepłowniczej nr 26, wyposażona w trzy kotły wodne: kocioł nr 1 - WR-25/10M, kocioł nr 2 - WR25, kocioł nr 3 - WR25/12M o łącznej mocy zainstalowanej 51,10 MW, opalane węglem kamiennym.
  • źródło ciepła nr 2 – kotłownia lokalna zlokalizowana w Wieluniu przy ul. Przejazd nr 6, wyposażona w trzy kotły wodne „ISKRA”, o łącznej mocy zainstalowanej 0,36 MW, opalane węglem kamiennym.
  • źródło ciepła nr 3 – kotłownia zlokalizowana w Wieluniu przy ul. Ciepłowniczej nr 26, wyposażona w dwa kotły wodne EMEKO typu KW o łacznej mocy zainstalowanej 10,00 MW - opalane biomasą.
  • Przesyłanie i dystrybucja ciepła, wytworzonego w źródle nr 1 i źródle nr 3, siecią zlokalizowaną na terenie miasta Wielunia, stanowiącą własność koncesjonariusza, w której nośnikiem ciepła jest woda o maksymalnej temperaturze 1300C w rurociągu zasilającym i 700C w rurociągu powrotnym. Łączna długość sieci cieplnej wysokoparametrowej 130/700C wynosi 44,936 km, w tym sieci preizolowane 32,026 km. Długość sieci cieplnej niskoparametrowej (instalacje zewnętrzne za grupowymi węzłami cieplnymi) wynosi 5,727 km, z czego 3,44 km to sieci preizolowane.

  Łączna ilość węzłów cieplnych wg stanu na koniec 2023 roku, do których przesyłane jest ciepło wynosi 597 szt. w tym:

  441 szt. węzłów nie będących własnością Energetyki Cieplnej
  8 szt. to węzły grupowe
  432 szt. to węzły indywidualne
  1 szt. to węzły bezpośrednie
  156 szt.węzłów będących własnością Energetyki Cieplnej 
  33 szt. to węzły grupowe
  123 szt. to węzły indywidualne

  Zarząd „Energetyki Cieplnej”:

  Prezes Zarządu - mgr inż. Zygmunt Bednarski
  V-ce Prezes Zarządu - mgr inż. Tadeusz Cieśla
  Członek Zarządu - Grzegorz Bednarek

  Energetyka Cieplna Sp. z .o.o. zatrudnia 70 pracowników.

  Naszym celem jest dostarczanie ciepła w sposób pewny, bezpieczny i komfortowy, w zgodzie z wymaganiami ochrony środowiska przy zachowaniu konkurencyjnych cen w porównaniu do innych nośników energii cieplnej. Chcemy, aby Odbiorcy korzystający z naszego ciepła byli usatysfakcjonowani
  z wysokiej jakości świadczonych usług, a współpraca układała się na zasadach partnerstwa.

  EC Wieluń © 2017 wszystkie prawa zastrzeżone